Головне управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації
Понеділок, 15.10.2018, 10.20.39
Вітаю Вас Гість | RSS
У Львові відзначили 50-річчя Воєнно-стратегічної операції "Анкадир" в період Карибської кризи 1962 року
1 січня 2012 року відзначили 103-ю річницю від дня народження С.Бандери.
Відбулась 5 звітно-виборча конференція Львівської обласної організації ветеранів
Відбулось засідання міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв воєн та політичних репресій
До сімдесятиріччя „Указу про переселення німців Поволжя”
Відбулося засідання Ради голів громадських об’єднань нацменшин Львівської області
20 червня відбулась нарада з відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні 22 червня
У c.Пикуличі (Республіка Польща) відбулось традиційне щорічне Свято української національної пам’яті.
18 червня, у селі Зашків відбувся молодіжний фестиваль «Зашків-2011», присвячений 120-ти річчю з дня народження полковника Євгена Коновальця
Висловлюємо співчуття з приводу смерті Президента Товариства „Ческа беседа у Львові” світлої пам’яті Євгена ТопінкиГоловна » Статті » Зв'язок з громадськістю » Рік УПА

Голова облдержадміністрації Михайло Костюк провів перше засідання оргкомітету з підготовки та відзначення у 2012 році Року УПА
Cьогодні, 21 березня, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк провів засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення у 2012 році Року УПА.

Учасники засідання розглянули план заходів з відзначення Року УПА, затверджений розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 23 лютого 2012 року №114/0/5-12.

Зокрема, передбачається проведення Урочистої академії за участі ветеранів національно-визвольної боротьби, представників дипломатичного корпусу, політичних партій, громадських і релігійних організацій, дитячо-юнацького фестивалю мистецтв „Сурми Звитяги”. Заплановано виготовлення відзнаки «70-річчя Української Повстанської Армії», встановлення соціальної реклами з нагоди відзначення Року УПА, показ фільмів, теле- і радіопередач за участі відомих учених, політичних та громадських діячів, ветеранів УПА, присвячених національно-визвольним змаганням українського народу. Будуть організовані науково-практичні конференції, „круглі столи”, тематичні уроки, присвячені історії боротьби УПА.

Організаційний комітет розглянув також питання про відкриття експозиції, присвяченої Українській Повстанській Армії, в історико–краєзнавчому музеї смт. Красне Буського району.

Як повідомив голова Буської райдержадміністрації Володимир Сай, ідея музейного проекту в селищі Красне виникла декілька років тому, коли пішов з життя останній головнокомандувач УПА Василь Кук. Він народився у Красному, тут його поховано.

За ініціативою громадськості, місцевих ентузіастів-краєзнавців і депутатів прийнято рішення створити просвітницько-культурний центр, до якого ввійдуть бібліотека та історико-краєзнавчий музей, більшість експонатів якого буде присвячено національно-визвольним змаганням, історії УПА, головнокомандувачу Василю Куку.

У даний час у будівлі майбутнього центру проведено капітальний ремонт і розпочато благоустрій навколишньої території. Зібрано етнографічні та археологічні матеріали, фотокопії історичних документів, світлини, книги та персональні речі Василя Кука, виготовлено частину стендів. Відкриття заплановано на 7 жовтня - у День селища Красне, напередодні 70-ї річниці УПА.

На засіданні розглянуто хід реалізації проекту екскурсійного комплексу музею-криївки підпільної типографії УПА на території Лапаївського лісництва Пустомитівського району.

Як повідомив голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Чопко, криївка складається з двох частин, розташованих 15 м одна від одної і з’єднаних переходом, вона знаходиться на відстані 1,5 км від с.Басівка. У 70-х роках минулого століття криївка провалилася. Громадськість про пам’ятку довідалася завдяки свідченням учасниці останнього бою УПА на Львівщині, який відбувся  16 серпня 1955 р. в с.Басівка, Володимири Кулик.
Планується, що музей–криївка входитиме в маршрут місцями національно-визвольних змагань 40-50-х років на Львівщині. У цей маршрут також будуть включені тюрма на Лонського у Львові, музей Р.Шухевича у Білогорщі, підпільний штаб Р.Шухевича в с. Грімно Городоцького району, музей пам'яті жертв сталінських репресій в смт. Щирець. Уже зібрано необхідні матеріали для видачі путівника–маршруту національно-визвольними змаганнями.
Додатково інформуємо

2012 рік у Львівській області проголошено Роком УПА.

Відповідно до рішення Львівської обласної ради від 20 грудня 2011 р. № 339, яким 2012 рік проголошено Роком УПА, та з нагоди 70-річчя створення Української Повстанської Армії, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк підписав розпорядження від 23 лютого 2012 р. №114/0/5-12 «Про відзначення у 2012 році Року УПА», яким затверджено склад організаційного комітету та відповідні заходи.
Категорія: Рік УПА | Додав: uvp-loda (22.03.2012)
Переглядів: 423
Програма урочистостей з нагоди відзначення 68-ї річниці створення УГВР
У Львові відбудуться заходи з нагоди 50-річчя Воєнно-стратегічної операції «Анадир»
Програма проведення урочистих заходів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 23-ї річниці в
Програма заходів з вшанування пам’яті Ольги Басараб
Програма заходів з нагоди Дня Соборності та Свободи України, 93-ї річниці проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР

Погода в УкраїніСайт розроблено:© Онисько Б.