ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК
з питань внутрішньої політики
Державна політика загалом і внутрішня державна політика зокрема, віддзеркалюючи в основному становище функціонування держави, є засобом створення необхідних для її становлення й розвитку умов і гарантій. Тобто може розглядатися як механізм, за допомогою якого держава вступає у взаємовідносини з політичною сферою, сприяє її усуспільненню, не забуваючи при цьому й про громадський сектор, який з кожним роком незалежності набирає все більше ваги.
Такі взаємовідносини утворюють своєрідний змістовний ланцюг, відображають явища, що стосуються взаємодії політичної системи суспільства чи її окремих інституцій з населенням країни або ж з окремими його групами. Ці складні процеси суспільного життя на практиці розгортаються через їх реальних носіїв, суб’єктів соціально-політичної дії – окремих осіб, політичні організації, громадські рухи, державні органи тощо. Нерідко кожен із соціально-політичних суб’єктів прагне надати процесам вигідну для нього спрямованість, що суттєво відрізняється від намірів інших суб’єктів. Реально ця суперечність проявляється в політичній боротьбі, в організованих чи стихійних виступах тієї або іншої групи населення, у складнощах втілення внутрішньої державної політики.
Завданням внутрішньої політики сучасної української влади має бути створення і розбудова національної держави, політична структуризація суспільства за ставленням до мети державотворення і консолідація громадян під прапором української національної ідеї. Внутрішня політика держави повинна бути спрямована на реалізацію української національної ідеї та системи українського національного народовладдя в усіх без винятку сферах суспільного життя.
Виходитимемо також з того, що політика є функцією політичної системи, а внутрішня державна політика, не тільки і не стільки як політика загалом, але й як прояв регіональної державної політики, виявляється у сукупності з трьома її (політичної системи) підсистемами: інституційною, інформаційно-комунікативною та нормативно-регулятивною. Саме ці підвалини й покладено в основу формування структури довідника.
Запропонований довідник, звичайно, не дає відповіді на резонансні політичні питання сьогодення і не розв’язує складні політологічні дилеми. Водночас, надає можливість тим, хто цікавиться політичною сферою, отримати доволі широкий спектр інформації. Це спроба зібрати разом, узагальнити і певною мірою проаналізувати матеріали щодо діяльності відповідних структур і організацій задіяних у суспільно-політичному житті. Довідник не претендує на повноту, головним критерієм відбору інформації слугувало те коло зацікавлень політикою, що відноситься до сфери компетенції структурного підрозділу виконавчої влади на місцях – облдержадміністрації – управляння з питань внутрішньої політики.