
В Україні давно назріла потреба якнайшвидшого проведення адміністративно-територіальної реформи. На такій думці зійшлися політичні аналітики, які 3 вересня взяли участь у презентації результатів експертного опитування, проведеного Центром політичних досліджень при Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Без запровадження адміністративної реформи неможливо провести й низку інших реформ які є нагальними для України, зокрема реформу судової системи, місцевого самоврядування та бюджетної сфери.
За словами заступника голови облдержадміністрації з питань внутрішньої політики та гуманітарної сфери І.Держка, Україна вже частково живе за новою адмінреформою, оскільки існують освітні простори, медичні території тощо, які вже не прив’язані до територіальних одиниць. Разом з тим заступник голови ЛОДА зазначив що за останні 15 років відібрали близько третини повноважень створивши державні комітети, які фактично дублюють функції державних адміністрацій, що призводить до значних проблем з управлінням. Саме тому, як підкреслив І.Держко, проблема адміністративної реформи не є надуманою, а навпаки нагальною.
За словами директора Центру політичних досліджень А.Романюка, розпочинати адміністративну реформу в Україні слід після президентських виборів, аби це питання політики не використовували для передвиборчої кампанії, а відтак воно не було заполітизоване й успішно провалене.
Від реалізації реформи слід очікувати наступних позитивних результатів для місцевих громад: - оптимізації загальнодержавного управління (66,7% експертів акцентували саме на цьому); - децентралізації та розвитку місцевого самоврядування (64,3%); - зменшення кількості чиновницько-бюрократичних ланок (62,4%); - ефективного розподілу фінансів на місцях (52,4%).
Разом з тим 64,3% експертів висловили своє негативне ставлення до можливості запровадження федеративної моделі територіального устрою України - 64,3%.
Експертне опитування проводилось Центром політичних досліджень на замовлення Управління з питань внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації. Більше детальну інформацію про результати дослідження можна отримати
тут.
.