28 квітня за підтримки управління з питань внутрішньої політики у польському Хелмі та українському Львові зібралися науковці, керівники місцевого самоврядування двох країн, аби обговорити перспективу майбутніх українсько-польських відносин.
Конференція стала продовженням співпраці Вищої школи міжнародних відносин і суспільної комунікації, польського об’єднання політичних наук у Хелмі та Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівської облдержадміністрації.
Особлива увага була присвячена аналізу явищ та тенденцій, які виявляються у регіоналізмі в країнах Європейського Союзу або у спільних регіональних проектах країн ЄС та колишніх радянських республіках, зокрема Україні. Одним із напрямків дискусії стало функціонування «Єврорегіону Буг», який охоплює частину Польщі (зокрема Хелм) і України (зокрема Львівську область), а також Білорусь.
Перший день конференції 27 квітня проходив у місті Хелм (Польща), в ході якого науковці обговорили роль вищих владних інституції ЄС в контексті концепції «Європи регіонів», а також перспективи єврорегіональної співпраці України та Польщі. Особливої уваги заслуговувала доповідь професора Єжи Яскерня з університету Яна Кохановського в Кельцах стосовно концепції Європи Регіонів у контексті аксіології Ради Європи та ЄС. Активну участь у дискусії також взяли проф. О. Сухий, А. Романюк, А. Заремба та інші.
В межах другого дня конференції 28 квітня у Львові науковці широко обговорили різні трактування концепції «Європи регіонів», вплив глобалізації та євроінтеграційних процесів на «розмивання» державного суверенітету, підвищення ваги регіонів як акторів на міжнародній сцені. Зокрема, увага науковців була зосереджена на наддержавних інституціях та вищих органах управління в ЄС (Європарламенту, Єврокомісії, Європейського суду). В роботі конференції взяли активну участь д-р М. Голось, Т. Сасінська-Кляс, Р. Чарний, Е. Ольшевський та багато інших.
|